Мессьє 44 (лат. Praesepe, також відоме як Вулик, Ясла та NGC 2632) — розсіяне зоряне скупчення у сузір’ї Рака.

Яслі – скупчення, котре відоме ще з древніх часів. Скупчення було відомо Арату у 260 р. до н. е. Шарль Мессьє включив його в каталог комето-подобних об’єктів, незважаючи на його очевидну природу зоряного скупчення.
Скупчення Ясла знаходиться на відстані 577 світлових років від Землі. Це одне з найближчих до Землі скупчень після Потоку Великої ВедмедиціГіад і Плеяд. Вік скупчення оцінюється в 730 мільйонів років. Спочатку позначення Байєра ε Рака було приписано всьому скупчення (тобто, фактично вважалося окремою зіркою).
На безмісячну зимовому небі це розсіяне скупчення добре видно неозброєним оком в небагатому зірками зодіакальному сузір’ї Рака (між δ і γ) як неясна світла пляма округлої форми. Скупчення крім традиційного «Ясла» має ще назву «Вулик». І в хороший бінокль або самий невеликий телескоп з мінімальним збільшенням добре видно чому скупчення так названо — на місці «туманності» виявляється кілька десятків жовтуватих і помаранчевих зірок — наче безліч бджіл

Це – один з перших об’єктів глибокого космосу, який я побачив в телескоп декілька років тому. Після того я намагався його сфоткати на фотоапарат, але лише зараз зміг виділити достатньо часу, щоб його зняти.

Обладнання:
Об’єктив: Mitakon Creator || 135mm@f3.0
Камера: ZWO ASI1600MM-Pro
Фільтри: Optolong L-R-G-B
Монтування: iOptron CEM25P
ПЗ: APT, Pixinsight, Affinity Photo, Topaz Denoise AI
Загальний час витримки: 1 година 18 хвилин (L – 19,5 хв, B – 19,5 хв, G – 19,5 хв, R – 19,5 хв)
Знято з балкона в м.Рівне.

Loading

Коментарі

Відповісти

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.