Не прогавте можливість побачити одне з найкрасивіших і найвідоміших явищ нічного неба Північної півкулі — метеорний потік Персеїди!
2016 рік. Автор Ігор Хомич
Персеїди є чи не найбільш динамічним, стабільним та чисельним метеорним потоком, що досягає свого максимуму щороку у серпні. Розпочинається все дійство зазвичай з 17 липня і закінчується 24 серпня. Впродовж піку кількість метеорів, що згорають в атмосфері, може досягати в середньому чисельності від 80 до 120 за годину.
Умови спостереження у 2018 році
У 2018 році пікове значення кількості метеорів за годину (ZHR), що може побачити людина на темному незасвіченому вогнями небі та радіанті, що в ідеальних умовах знаходиться прямо над головою спостерігача, становить 60-80 метеорів за годину. Така кількість метеорних частинок, що очікується цього року, є типовою. Слід згадати, що бували роки сплесків активності, як у 2016 році, коли кількість метеорів досягала 120-150\год.
У 2018 за прогнозами Міжнародної метеорної організації фактичний пік метеорного дощу Персеїди очікується між 23:00 (UTC+3) 12 серпня та 11:00 (UTC+3) 13 серпня, тобто усю ніч.
Це означає, що у ніч з 12 на 13 серпня, починаючи з 23 години кількість метеорів, що можна буде побачити у нічному
небі, буде найбільшою.
Ночі напередодні та опісля піку також будуть багаті на метеори. Мабуть найкращою новиною є те, що максимум активності припадає на другий день після молодого Місяця, так що умови для спостереження Персеїд складаються ідеальні! Яскраве місячне сяйво не заважатиме побачити спалахи не надто яскравих частинок метеорного потоку, і дозволить насолодитися болідами — великими вогняно-яскравими метеорними тілами, що залишають за собою яскраві сліди в атмосфері з розжарених в атмосфері газів різного кольору
Чим спричинені Персеїди?
Метеорний дощ Персеїд відбувається щороку з 17 липня по 24 серпня, коли Земля проходить через орбіту комети Свіфта—Туттля.
Ядро комети сягає близько 26 кілометрів. Останнє зближення з Землею було у 1992 році, а наступне очікують у 2126 році. Хоч комета і наближається до Землі лише один раз на 133 роки, але через її хвіст наша планета проходить щороку. І саме уламки породи, що вилетіли з ядра цієї комети, потрапляючи до атмосфери Землі, спалахують у ній, наче зірки. З’являються вони поблизу сузір’я Персея, через що і отримали таку назву. Персеїди найкраще видимі у Північній півкулі Землі та у середніх широтах, ближче до тропіків.
Як спостерігати?
Для спостереження Персеїд не потрібні ніякі астрономічні прилади, тому насолодитися нічним видовищем може будь-хто. Мінімальні вимоги до спостерігача — обрати найменш штучно освітлене місце з якнайбільшим оглядом неба, виділити на спостереження кілька годин свого часу.
Особливість метеорного потоку в тому, що куди б ви не дивилися – шанс побачити метеор Персеїд є завжди, але якщо дивитися в сторону радіанту – ділянки неба, з якої метеори “вилітають” — можна побачити ще більше яскраво спалахуючих метеорних частинок.
Радіант Персеїд знаходиться поблизу сузір’я Персея, у північно-східній ділянці неба. Для того, щоб краще зорієнтуватися — знайдіть, певно найбільш візуально відоме сузір’я Кассіопеї (літера W у небі) та дивіться від нього лівіше та трохи нижче — саме там знаходиться точка, з якої вилітатимуть метеори — радіант потоку.
Спалахувати вони будуть в різних ділянках неба, тому їх можна буде побачити і високо над головою, та навіть у південній чи західній ділянці неба. Точка спалаху, а отже згоряння, залежатиме від величини частинки та швидкості, з якою вона входить у земну атмосферу. До слова — середня швидкість Персеїд близько 60 км\сек, а розмір від кількох десятих сантиметра.
Земля уже зараз починає проходити через потік частинок комети. Тому поодинокі метеори можна побачити щоночі, починаючи з 17 липня. Їх кількість поступово зростатиме аж до 12 серпня, а опісля зменшуватиметься до 24 серпня.
Залишається побажати усім чистого неба та вдалих спостережень.
Матеріал підготовлено на основі статті Perseid Meteor Shower 2018: When, Where & How to See It
та Вікіпедії – Вільної енциклопедії.
18,150 total views, 4 views today
[…] Чим цей потік спричинено, чому він відбувається щороку та як його правильно спостерігати (в яку точку неба дивитися) – читайте у статті. […]
[…] Чим цей потік спричинено, чому він відбувається щороку та як його правильно спостерігати (в яку точку неба дивитися) – читайте у статті. […]
[…] З 17 липня по 24 серпня діє відомий метеорний потік Персеїди. Його пік очікується в ніч з 12 на 13 серпня, а саме о 20 годині. У цей час очікується до 100 метеорів за годину. Але о 22:20 сходить яскравий Місяць, який буде заважати далі спостерігати слабкі метеори. Тож кількість метеорів, що можна буде спостерігати, може сягати близько 50 за годину. Більше про спостереження Персеїд можна дізнатись у статті наших колег. […]
[…] Чим цей потік спричинено, чому він відбувається щороку та як його правильно спостерігати (в яку точку неба дивитися) – читайте у статті. […]
[…] Деталі – за посиланням. […]
[…] Источник: streetastronomy […]
[…] Источник: streetastronomy […]
[…] Персеїди є чи не найбільш динамічним, стабільним та чисельним метеорним потоком, що досягає свого максимуму щороку у серпні. Впродовж піку кількість метеорів, що згорають в атмосфері, може досягати в середньому чисельності від 80 до 120 за годину, йдеться на сайті streetastronomy.com.ua. […]
[…] повідомляє Street Astronomy, радіант Персеїд знаходиться біля сузір’я Персея, а […]
Пошук
Категорії
StreetAstronomyUA © 2019. Усі права захищені.